back

22 травня 2018

За наслідками перевірки чернігівські податківці встановили заниження ПДВ на 3,7 мільйона гривень


Фахівцями управління аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області в рамках кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень було проведено документальну позапланову виїзну перевірку одного з чернігівських СГД з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість по взаємовідносинах з рядом контрагентів.

В ході перевірки було встановлено, що за час діяльності вказаний СГД здійснював придбання продуктів харчової групи та іншої продукції у підприємств реального сектору економіки. В подальшому придбана харчова продукція фактично реалізовувалася за готівку на внутрішньому ринку України оптовими партіями без відображення по бухгалтерському обліку. Документально по обліку відображалася реалізація зазначеної продукції на адресу підприємств, що входять до транзитно - конвертаційних груп, та які досліджувалися в ході проведення перевірки. Організатори «конвертаційного центру» створили шляхом реєстрації на підставних осіб ряд інших СГД, реквізити та рахунки яких використовувалися для прикриття незаконної діяльності, що полягала в наданні послуг по незаконному формуванню податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки шляхом документального оформлення безтоварних господарських операцій.

Також в ході перевірки було встановлено що у підприємств-контрагентів відсутній рух активів, зобов’язань чи власного капіталу у процесі здійснення господарських операцій, відсутні фізичні, технічні та технологічні можливості до здійснення задекларованих господарських операцій (відсутній кваліфікований персонал, відсутні транспортні засоби, які необхідні для переміщення товарів, відсутні складські приміщення, виробничі потужності для здійснення господарської діяльності тощо).

За наслідками проведеної перевірки встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 3,7 мільйона гривень.