back

03 вересня 2014

Про обкладання податком на додану вартість медичних виробів

Обов'язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. При цьому декларація про відповідність та/або заява про медичні вироби особливого призначення, наявність яких передбачається Технічними регламентами є необов'язковими документами.

Пунктом 12 Порядку № 1497 визначено, що на підставі рішення про державну реєстрацію медичні вироби включаються до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення, що ведеться Держлікслужбою, а заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію медичних виробів за встановленим зразком, яке може мати додатки, де зазначаються модифікації медичних виробів та комплектувальні вироби.

Реєстр розташовано на веб-порталі МОЗ України за адресою www.moz.gov.ua, а пошукова система Реєстру - на веб-сайті Держлікслужби за адресою: http://portal.diklz/gov.ua/PublicSite/PUB/VMList.aspx.

Отже, враховуючи те, що постанова № 216 набрала чинності з 02 липня 2014 року, при здійсненні із вказаної; дати митного оформлення медичних виробів, які ввозяться на митну територію України і на які є свідоцтво про їх державну реєстрацію, податок на додану вартість нараховується за ставкою 7 відсотків. При цьому відсутність декларації про відповідність та/або заяви про медичні вироби особливого призначення за умови наявності діючого свідоцтва про державну реєстрацію медичних виробів не може бути підставою для відмови у застосуванні ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.

Головне управління Міндоходів у Чернігівській області