back

21 серпня 2014

У боротьбі з корупцією об’єдналися державні структури, бізнес і громадськість

ІІІ Антикорупційний всеукраїнський форум відбувся в Державній фіскальній службі України за участі найактивніших представників громадськості та бізнесу, яким небайдужа доля країни. Регіони мали можливість приєднатися до цього заходу у режимі відеоконференції.

- Нині внутрішнім ворогом в Україні є корупція, яка за останні роки набула загрозливих масштабів. І лише ефективна та скоординована взаємодія усіх органів державної влади, суспільства, підприємців та бізнесу всіх рівнів дозволить остаточно побороти це ганебне явище та створити такі умови, аби воно назавжди зникло -, – наголосив Голова ДФС України Ігор Білоус, відкриваючи форум.

Про співпрацю державних структур з інститутами громадянського суспільства, представниками бізнесових кіл та громадськістю під час форуму також говорив Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко. Ініціативи, пропозиції та дії спрямовані на те, аби очиститися і унеможливити повторення колишніх помилок.

Законопроекти, які розробляються у податковій сфері, дозволять уникнути злочинних схем з відшкодуванням ПДВ. У минулому назавжди мають залишитися так звані «площадки», «податкові ями», конвертаційні центри» та інші схеми ухилення від оподаткування.

Вже схвалені зміни до Податкового кодексу України, які дозволять вирішити проблему існування фіктивного податкового кредиту. Нова система електронного адміністрування ПДВ дозволить проводити в автоматичному режимі як відшкодування цього податку, так і його збір. А це, у свою чергу знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактору та, відповідно, рівень корупції. На черзі – зміни до адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У цьому напрямі усі зусилля працівників ДФС спрямовані на виведення зарплат «із тіні» та зменшення шаленого попиту на готівку.

Боротьбу за прозорість і відкритість Державна фіскальна служба започатковує зі змін у підході до кадрового питання. Професійність, відданість та порядність - це основні вимоги до тих, хто працюватиме у ДФС.

- У цьому також ми дуже розраховуємо на підтримку та допомогу громадськості, – наголосив Ігор Білоус. - Створена при нашому відомстві кадрова рада буде дуже важливим фільтром у підборі кадрів та запорукою успіху нашого реформування. Вона контролюватиме прозорість призначення посадовців на керівні посади, розглядатиме кандидатури претендентів та надаватиме керівництву служби рекомендації щодо такого призначення.

Представники бізнесу та громадськості з регіонів також мали можливість поставити свої запитання. А по завершенню діалогу зі студією Державної фіскальної служби України продовжилася розмова керівництва Головного управління Міндоходів у Чернігівській області з присутніми в залі. Обговорені порушені під час форуму проблеми. Представники бізнесу та громадськості висловили свої пропозиції щодо підвищення ефективності боротьби з корупцією.

Начальник ГУ Міндоходів Степан Дусяк закликав присутніх до діалогу. Для цього прийнятні різні форми роботи – і систематичне проведення заходів, і звернення, і особисті зустрічі. Адже найшвидше і назавжди побороти корупцію зацікавлені і держава і суспільство. А скоординовані дії підвищать ефективність такої роботи.

Заступник начальника Варвинської ОДПІ
А.М. Нестеренко