back

20 серпня 2014

Податківці Чернігівщини, виховуючи роботодавців, допомагають бюджету

На Чернігівщині триває операція «Урожай-2014». Під час її проведення фахівці підрозділів з доходів і зборів фізичних осіб Головного управління Міндоходів в Чернігівській області систематично організовують заходи з метою упередження використання неоформленої найманої праці серед роботодавців сільськогосподарської галузі. В першу чергу вони працюють з тими, хто має ризики використання праці нелегальних робітників. Приміром, маючи значні обсяги виробництва, бізнесмени звітують, що не мають найманих працівників.

Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Наталя Кузнецова, завдяки профілактичній роботі під час операції «Урожай» податківці посприяли добровільному оформленню трудових відносин з 289 найманими робітниками. Завдяки цьому до бюджету додатково надійшло більше 207 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Приміром, податківці Ніжинської ОДПІ звернули увагу на підприємство, яке переробляє городину і набирає працівників для сільгоспробіт. Щоб упередити порушення законодавства, фахівці місцевої податкової інспекції організували робочу зустріч з керівником цього товариства з обмеженою відповідальністю. В ході спілкування роз’яснили діюче законодавство щодо організації сезонних робіт і використання найманих працівників за трудовими угодами.

Після проведеної роботи оформлені трудові відносини з 58 найманими працівниками на виконання сезонних робіт протягом періоду, який не перевищує шість місяців. Їм буде виплачена заробітна плата за виконані роботи не нижче від законодавчо встановленого розміру. Від проведених податковою інспекцією заходів до бюджету надійде більше 14 тисяч гривень податку на доходи з фізичних осіб.

Заступник начальника Варвинської ОДПІ
А.М. Нестеренко