back

20 серпня 2014

Привласнення бюджетних коштів може обернутися 12 роками позбавлення волі

Службові особи одеського підприємства - переможця тендерних закупівель, зловживаючи службовим становищем, завищили фактичну вартість проданого товару і заволоділи 1,3 млн.грн. бюджетних коштів, які були виділені з бюджету чернігівському підприємству. Махінатори внесли до офіційних документів (накладних, актів приймання-передачі та інших) завідомо неправдиві відомості.

Як повідомив начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів області Олександр Ярошенко, під час перевірки чернігівського підприємства було з’ясовано, що його службові особи неправомірно застосували процедури закупівлі та придбали за рахунок бюджетних коштів обладнання загальною вартістю 3 млн. грн. при фактичній його вартості 1,7 млн. грн.

Державі нанесені збитки в особливо великих розмірах. Слідчі Головного управління Міндоходів у Чернігівській області розпочали кримінальне провадження проти посадовців одеського підприємства за частиною ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Досудове розслідування триває.

Варто нагадати службовим особам про відповідальність. Такі дії караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Також передбачена конфіскація майна.

Заступник начальника Варвинської ОДПІ
А.М. Нестеренко