Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

Новини

Про надання населенню Чернігівської області субсидій у грудні 2019 року

22-01-2020 | 15:25

У 2019 році за державною допомогою на утримання житла та оплату житлово-комунальних послуг до органів соціального захисту населення звернулося 298,5 тис. домогосподарств Чернігівської області. Відділами субсидій було задоволено 102,3% звернень (з урахуванням призначень за заявами 2018 року). У грудні 2019 року субсидії на утримання житла та оплату житлово-комунальних послуг отримували 35,9% домогосподарств області. Середній розмір такої допомоги, призначеної на одну родину, становив 631,9 грн, що на 6,9% менше, ніж у грудні 2018 року. Крім того, у 2019 році 26,3 тис. домогосподарств області було призначено субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Середній розмір допомоги в грудні 2019 року в розрахунку на одне домогосподарство становив 2294,8 грн, що на 12,6% менше, ніж у грудні 2018 року.
Головне управління статистики у Чернігівській області

В єдності сила

22-01-2020 | 14:53

«В єдності сила», під таким гаслом в районі відбулися заходи з нагоди Дня Соборності України. Останніми роками саме поняття «Соборність» має особливе значення для України. Тому День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої країни – в єдності українських територій та її мужніх захисниках, які не шкодують власного життя заради незалежності нашої Батьківщини. Ми гордимося патріотами, які захищають нині цілісність і соборність нашої держави, проявляють патріотизм і надзвичайну мужність. Традицією у цей день стало покладати квіти — символ нашої пам’яті та поваги до подвигу українських звитяжців — до пам’ятників та пам’ятних знаків борцям за волю та незалежність України, і до місць поховань військовослужбовцям Варвинщини, загиблим при виконанні військового обов’язку. У церемонії покладання квітів взяли участь голова районної державної адміністрації Любов Доля її перший заступник Володимир Левадний, заступник В’ячеслав Пилипченко та керівник апарату Олександр Філоненко.
За повідомленням прес служби РДА

У 2019 РОЦІ ВСТАНОВЛЕНО 2 410 ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

22-01-2020 | 12:36

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 410 професійних захворювань, на які складено акти за формою П-4. Кількість встановлених профзахворювань серед українських працівників зросла на понад 28% порівняно з 2018 роком. Основними причинами набуття професійних захворювань є недосконалість механізмів та робочого інструменту, недосконалість технологічного процесу та неефективність роботи засобів індивідуального захисту. У разі встановлення професійного захворювання та відповідного висновку МСЕК Фонд фінансує застрахованим особам щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності; допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого та ін. Також потерпілі на виробництві мають право на: лікування за рахунок

Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва

22-01-2020 | 12:07

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» № 436-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 січня 2020 року. Зміни передбачають виділення 2 млрд грн для запуску програми кредитів під 5, 7 та 9 відсотків для підтримки мікро- та малого бізнесу. Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу та створити тисячі робочих місць вже у 2020 році. Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у гривні. Відсоток залежить від розміру й типу бізнесу. Також підтримка підприємцям надаватиметься у вигляді часткових гарантій за кредитами, якщо у малого та середнього бізнесу бракує застави.
За повідомленням пресслужби Президента України

Що таке УНЗР та де його взяти?

22-01-2020 | 11:18

Питання заповнення декларацій наразі є досить актуальним для всіх державних службовців. Враховуючи зміни, які були внесені до Закону України «Про запобігання корупції» у 2019 році, одним із питань, яке найбільше турбує громадян, це питання щодо УНЗР та його оформлення. Отже, УНЗР (унікальний номер запису у реєстрі) це цифровий, незмінний ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу. Він формується у разі, якщо інформація про особу вноситься до Єдиного демографічного реєстру вперше. Унікальний номер запису в реєстрі є незмінним. Як же його отримати? - якщо ви є власником одного із біометричних документів, чи то ID – картка, чи то паспорт громадянина України для виїзду за кордон, то УНЗР прописаний на вашому документі, як вказано на малюнку і складається він з 13 цифр. - якщо ви раптом втратили біометричний документ, то відомості щодо вашого УНЗР ви можете отримати за заявою,

Звернення Президента з нагоди Дня соборності України

22-01-2020 | 10:30

Дорогі українці! Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань. «Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». Це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. В усіх куточках України це зустріли піднесено та захоплено: нарешті з’явився шанс для побудови соборної та самостійної країни. Та він, на жаль, був втрачений. Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах, а у справах. Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині. Минуло більше ста років.

Український інститут національної пам’яті Інформаційні матеріали до Дня Соборності України

22-01-2020 | 09:45

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. 30 грудня 2011 року Указом Президента України день було перейменовано у «День Соборності та Свободи України». 13 листопада 2014 року Указом Президента України свято було відновлено як День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

Шановна громадо Варвинщини!

22-01-2020 | 00:00

22 січня увінчано двома рівнозначними за вагою подіями української історії: проголошенням незалежності Української Народної Республіки й Актом Злуки українських земель. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини та став основоположною подією для українського державотворення. Відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності є 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Ігор Рептюх виборов «бронзу» на другому етапі Кубка світу з лижних перегонів та біатлону

21-01-2020 | 16:14

Національна паралімпійська збірна команда України завершила змагання на другому етапі Кубка світу з лижних перегонів та біатлону, що тривали з 11 по 18 січня у німецьких містах Дрездені та Альтенберзі. У завершальний змагальний день національну скарбничку «бронзовою» медаллю поповнив Ігор Рептюх (клас стоячи) — вихованець Чернігівського регіонального центру з фізичної культури і спорту «Інваспорт». До речі, на першому етапі Кубка світу сезону 2019-2020 із зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату в Ліллехаммері (Норвегія) чернігівець виборов «золото» та «бронзу». Братиме участь і в третьому етапі Кубка світу. Змагання відбудуться в Німеччині вже наприкінці цього місяця. Ігор Рептюх — паралімпійська гордість не тільки Чернігівщини, а й усієї України. За досягнення високих спортивних результатів та значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху удостоєний

4 394 працівники постраждали на виробництві у минулому році

21-01-2020 | 15:41

За підсумками 2019 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 4 394 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві. Це на 411 осіб або 8,6% менше, ніж за підсумками 2018 року. Водночас, кількість смертельно травмованих працівників зросла порівняно з 2018 роком на 60 осіб та становить 410 випадків. Фонд здійснює для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання такі виплати: 1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності; 2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого; 3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого; 4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижчеоплачувану роботу; 5) щомісячну

Безкоштовна електронна послуга для водіїв

21-01-2020 | 15:00

🚘 В Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга – «Керування належним користувачем». Вона дає автомобілістам можливість призначати особу, що на законних підставах користується автомобілем, проте не є її власником. ❓ Для чого це потрібно: Поява нових правил та налагодження системи фото- та відео- фіксації спричинила чітку необхідність у встановленні особи, що перебувала за кермом у момент скоєння правопорушення. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі мусить безпосередньо водій, а не власник авто. ❗️Важливо: аби скористатися послугою, її повинен ініціювати потенційний належний користувач, власник транспортного засобу – підтвердити (або відхилити) заявку. 👉 Послуга доступна: 🔹В Електронному кабінеті водія: https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/ 🔹На Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги»: https://www.kmu.gov.ua/


Регіональні новини