back

Представники Пенсійного фонду та служби зайнятості Варвинщини провели семінар для безробітних громадян

21 жовтня 2019

Проведення службою зайнятості спільних семінарів для безробітних з представниками Пенсійного фонду вже стало усталеною традицією у співпраці обох установ. Мета таких заходів – донести до населення важливість легального працевлаштування та оплати праці, що є запорукою соціального захисту держави та гідного пенсійного забезпечення.

Слухачі різних вікових категорій, які перебувають у пошуках роботи, отримали детальні роз’яснення переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків нелегальної зайнятості як для самих найманих працівників і працедавців, так і загалом для суспільства. Увагу присутніх на семінарах звернули на те, що страховий стаж зараховується за умови сплати страхових внесків, а також поінформували про можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Завідувач Варвинського сектору обслуговування громадян Головного Управління ПФУ в Чернгігівській області Богоденко Лілія, під час заходу надала докладні роз’яснення щодо електронних послуг, які надаються органами Пенсійного фонду України, щодо переваг отримання легальної заробітної плати, проблем детінізації, легалізації ринку праці та відповідальності роботодавців, що виплачують заробітну плату найманим працівникам «у конвертах» відповідно чинного законодавства, щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, щодо порядку отримання довідок за формами ОК-7 та ОК-5, щодо СМС-інформування – сервісне нововведення Пенсійного фонду України, щодо популяризації дистанційних ресурсів, щодо ключових положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», а також, роз’яснення щодо виплат Пенсійного фонду.

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення. Безробітні цікавилися зарахуванням до страхового стажу періоду перебування на обліку в службі зайнятості.