back

«Стоп Булінг»

09 жовтня 2019

З метою попередження проявів насильства в різних його формах, організовано та проведено правопросвітницький захід «Стоп Булінг» для школярів Варвинського ліцею №2.

Ініціювали проведення даного заходу старший інспектор Варвинського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» Костинецький В.М., в.о. начальника бюро безоплатної правової допомоги Місько О.О., начальник Варвинської державної виконавчої служби Коротун О.Д., начальник Варвинського районного відділу РАЦС Малюга Т.П..

Учням школи дали роз’яснення, що таке булінг, форми та види боулінгу, наслідки шкільного насилля, скільки дітей страждає від цькування, чому діти є об’єктом булінгу, як допомогти дитині-агресору.

Володимир Костинецький розповів докладно про відповідальність за булінг, а саме роз’яснив норми закону: вчинення булінгу неповнолітньою чи малолітньою особою буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн, або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно, або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. У разі скоєння правопорушення у віці від 14 до 16 років, відповідальність нестимуть батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. Також роз'яснив, що може бути доказом у справах про факти булінгу:

• поясненя особи, яку притягують до відповідальності,

• пояснення потерпілого та свідків,

• висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода),

• речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого,

• письмові документи,

• матеріали листування, в тому числі – переписки в соціальних мережах, відео-матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Школярам було показано ряд віде-роликів, для більш глибшого усвідомлення теми та зацікавлення дітей до сучасної проблеми. Надані відповіді на запитання по даній тематиці.


Старший інспектор Варвинського РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області В. Костинецький