Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

06 лютого 2019

Інформація про стан ринку праці та діяльність служби зайнятості у напрямку соціального захисту безробітних громадян за результатами 2018 рокуСкладна ситуація на національному і регіональному ринках праці зумовлює необхідність вжиття додаткових заходів щодо підтримки зайнятості населення, оскільки простежуються наступні негативні тенденції: старіння робочої сили,недосконалі освітні практики, низька оплата праці і як наслідок – нестача кваліфікованих працівників, зокрема через відтік працездатних громадян, особливо молоді, за подальшим навчанням та працевлаштуванням до Європи. Створення сучасних, якісних робочих місць з гідною оплатою праці залишатиметься в нашій країні головним завданням як на сьогодні, так й на тривалий час.

За останніми даними Державної служби статистики України (9 місяців 2018 року), чисельність економічно активного населення в області дещо зросла і склала 481,9 тис.осіб(+0,3 тис. осіб проти аналогічного показника 2017 року), аналогічні тенденції й стосовно чисельності зайнятого населення 431,1 тис. осіб (+3,3 тис.осіб або 0,6%).

Понад 75 тис. мешканців області зайняті, за обстеженням держстату, у неформальному секторі економіки (за результатами 2017 року було 82,5 тис. осіб).

В результаті показник рівня безробіття (за методологією МОП) покращився і зменшився з 11,2%(9 місяців 2017 року) до 10,5% (9 місяців 2018 року) економічно активного населення регіону (за величиною 6 місце в Україні).

Протягом 2018 року чисельність безробітних осіб, що перебували на обліку в Варвинській районній філії Чернігівського ОЦЗ 798 (95,7 до відповідного періоду 2017 року).

Серед громадян, що набули статус безробітного у січні-грудні 2018 року, категорії наступні:

271 особа-молодь віком до 35 років,

34 особи з інвалідністю,

298 осіб, що потребують додаткових гарантій сприяння зайнятості («квотники»),

25 осіб учасники АТО,

6 внутрішньо переміщених осіб.

З початку року забезпечено роботою 554 особи (95,2 % до 2017 року), зокрема працевлаштовано безробітних 267 осіб - 33,5 % до чисельності осіб, що перебували на обліку. Рівень працевлаштування безробітних 36,8 %. Рівень охоплення безробітних активними заходами сприяння зайнятості 66,5%.

Відповідно до «Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» 4 роботодавцям, що працевлаштували 6 безробітних на новостворені робочі місця здійснюється компенсація розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Надано соціальних послуг особам з інвалідністю в 2018 році: мали статус безробітного 34 особи, всього отримали роботу 16 осіб, рівень працевлаштування 44,1 %, 4особи брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

З метою попередження нелегального працевлаштування та боротьби із тіньовою зайнятістю проведено 9 семінарів на тему «Легальна зайнятість» для 89 громадян, які перебували на обліку в районній філії.

Під постійним контролем служби зайнятості знаходиться робота із забезпечення державою додаткових гарантій особам, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Для громадян, які потребують додаткового соціального захисту діють індивідуальні плани робіт безпосередньо з кожним. Упродовж року до активних програм залучено 196 безробітних «квотної» категорії, зокрема, працевлаштовано – 98,проходили профнавчання-23, брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру-75.

Активізовано роботу з виявлення вакансій, взаємодії з роботодавцями по формуванню банку вакансій і підбору кадрів. З цією метою організовано та проведено:35 семінарів з роботодавцями; 2 «міні-ярмарки»; 2 «круглих стола»; 5 «презентацій роботодавця».

121 роботодавцем надано інформацію про вакансії, подано до служби зайнятості 648 вакансій. Рівень укомплектування 84,70. Середній розмір заробітної плати у вакансіях 3888 грн. середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації в службі зайнятості до працевлаштування) 155 календарні дні. Середня тривалість укомплектування вакансій 7 календарні дні.

Структурні зміни у сучасному суспільстві, науково-технічний розвиток, застосування нових технологій висувають нові вимоги до організації системи професійної орієнтації, професійного навчання та перенавчання населення області, зокрема, безробітних громадян.

Так, 1805 осіб різних категорій населення, зокрема 780 безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, отримали 4075 профорієнтаційних послуг, у т.ч. 2560 профінформаційних,1515 профконсультаційних та 88 профконсультаційних послуг з застосуванням психодіагностичних тестових методик, результати яких допомагають особі виявити схильність до певних видів професійної діяльності, усвідомлено підійти до вибору чи зміни професії.

Впродовж 2018 року 1059 безробітних осіб стали учасниками 102 семінарів з техніки пошуку роботи, на яких змогли дізнатися про джерела пошуку вакансій, опанувати навички ведення співбесіди з роботодавцями, навчитися складати резюме, розширити уявлення про підходящу роботу, визначити ефективні шляхи та методи пошуку роботи з урахуванням власних умінь, професійно-кваліфікаційних якостей та наявного досвіду.

В рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» проведено 3 семінара з питань відродження традиційних народних ремесел, що може стати не лише способом творчої самореалізації, а й джерелом доходів, одним з видів самозайнятості. До проведення цих семінарів запрошувались народні майстрині. Загалом відвідати ці семінари мали змогу 45 безробітних жінок.

Варвинською районною філією Чернігівського ОЦЗ проводиться активна профорієнтаційна робота серед учнівської молоді. З метою формування професійних намірів, мотивації до праці популяризації та підвищення престижу робітничих професій та на виконання Плану заходів з реалізації Програми професійної орієнтації молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій районною філією проводиться активна профорієнтаційна робота. Вже другий рік поспіль реалізується профорієнтаційний проект для старшокласників «Обери професію-обери майбутнє», який передбачає проведення комплексу профорієнтаційних заходів – це серія тематичних занять, днів відкритих дверей центрів зайнятості, профорієнтаційні уроки, профорієнтаційний квест, профдіагностичне тестування тощо.

За 2018 рік для школярів проведено заходи:

• Профіквест:Пізнай світ професій 5 – кількість учасників 105

• Виїздні профорієнтаційні заходи (формат таборів) 3-104 учасника

• Уроки вибору професії 14-285 учасників

• Професіографічні екскурсії 1 -20 учасників

• День відкритих дверей ЦЗ (для учнівської молоді) 3- 70 учасників

• Акція випускник 1 -24 учасника

Стимулює, мотивує та заохочує безробітних до праці тимчасова зайнятість. Так, до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, що стимулювали та заохочували безробітних до праці, було залучено 205 осіб (107,9% до 2017 року).

Протягом 2018 року проходили професійне навчання 59 безробітних.

Станом на 1 січня 2019 року мають статус безробітного 310 осіб, 114 % у порівнянні з минулим роком. Громадянам, що звертаються до районної філії, надається повний комплекс соціальних послуг, передбачених чинним законодавством.


Директор О.А. Кугут