Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

11 жовтня 2018

Обираємо професію правильно10.10.2018 року

З метою ознайомлення учнів з сучасними тенденціями на світовому і національному ринках праці, професійними назвами робіт майбутнього та основними передумовами успішної кар’єри, фахівець із профорієнтації Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості провела профорієнтаційний урок для учнівської молоді на тему «Світ професій» у Варвинському міжшкільному виробничо-навчальному комбінаті. В заході взяли участь 44 школяра.

Завдання професійного самовизначення постає перед молодими людьми досить рано. В юному віці складно побачити себе як працівника й оцінити важливість свого рішення. Саме спонтанний вибір професії призводить до професійної незадоволеності в майбутньому, отож обираємо професію правильно. Аби ухвалити правильне рішення, необхідно врахувати низку факторів: власні побажання, психологічні особливості й можливості, проте не варто забувати про потребу на ринку праці.

Школярів ознайомили з визначенням понять «професія», «професійна діяльність», «ринок праці», «актуальна на ринку праці професія» тощо. Кожен відразу замислився: «А чи правильно я обираю своє майбутнє»? Остаточно визначитися потрібно ще до закінчення школи, тому що в останні роки навчання в школі учень зможе акцентувати увагу на тих предметах, які знадобляться йому для вступу у навчальний заклад.

Профорієнтатор наголосила, що при виборі професії рішення має бути зважене, щоб успіх супроводжував кожного в майбутньому. Прислуховуватися, насамперед, потрібно до себе. Адже, обираючи той чи інший фах, ви обираєте власне майбутнє. І дуже важливо, щоб він приносив задоволення та відчуття внутрішньої гармонії, а матеріальна винагорода за таку працю не змусить на себе довго чекати.