Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

08 жовтня 2018

ЗАОХОЧЕННЯ РОБОТОДАВЦІВ ВІД СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІДля створення нових робочих місць є фінансова допомога у вигляді компенсації єдиного внеску (ЄВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який відшкодовується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На яких умовах можна отримати компенсацію

Компенсація – це щомісячне відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого та сплаченого ЄВ за працевлаштованого за направлення районної філії безробітного. Вона виплачується впродовж одного року роботи такого працівника.

Для того, аби її отримати, роботодавець повинен:

☑по-перше, працевлаштувати особу з числа безробітних за направленням центру зайнятості на термін не менше як два роки на нове робоче місце.

☑ по-друге, нараховувати та сплатити ЄВ, відповідно до ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

При цьому нове робоче місце - це робоче місце, яке створене:

✔ у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім тих, що створені шляхом припинення). Такі робочі місця вважаються новими протягом 12 міс. з моменту утворення нового суб’єкта господарювання;

✔у зв’язку із збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 міс.;

✔ шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.

Важливо Роботодавець, який отримує компенсацію, відповідає за достовірність даних, що стосуються підтвердження факту створення нових робочих місць та працевлаштування на них відповідних осіб, що є підставою для виплати компенсації.

Які роботодавці мають право на компенсацію?

«Право на компенсацію витрат у розмірі ЄВ, сплаченого за працівників, прийнятих на нові робочі місця, мають дві категорії роботодавців:

☑Перші - роботодавці, які працевлаштовують за направленням районної філії зареєстрованих безробітних із соціально незахищених категорій громадян.

☑Другі - роботодавці, що займаються пріоритетними видами діяльності та працевлаштовують безробітних усіх категорій.

Як виплати та який механізм отримання компенсації?

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:

✔ має заборгованість із ЄВ та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

✔ визнаний у встановленому порядку банкрутом або щодо нього порушено справу про банкрутство.

Механізм отримання компенсації простий: якщо всі вищеперераховані критерії витримані, роботодавцеві достатньо лише подати до Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості (за місцем обліку) заяву та довідку встановленого зразка .

Важливо Якщо працівника, за якого виплачувалася компенсація, буде звільнено з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного терміну, то для роботодавця можливі два варіанти:

✔ або він суму виплаченої компенсації повертає в повному обсязі;

✔або ж на місце звільненого працівника бере на роботу за направленням служби зайнятості іншого безробітного у межах дворічного терміну.

Роботодавець повинен проінформувати районну філію про звільнення працівника протягом п’яти робочих днів.

Потрібна більш детальна інформація завітай до Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.