Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

13 вересня 2018

Співпраця з роботодавцями-основний пріоритет служби зайнятості


Ринок праці є одним із основних і найскладніших елементів ринкової економіки. Через нього найважливіший національний ресурс – людський капітал – розподіляється за регіонами, галузями і видами виробництва, професіями і підприємствами. Ринок праці дуже чутливий до всіх соціально-економічних процесів, які відбуваються в суспільстві. Саме роботодавці в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, наповнюють бюджет, створюють нові робочі місця.

Тому роботодавці для служби зайнятості є найважливішими партнерами в реалізації державної політики зайнятості населення. Тісна співпраця з роботодавцями сприяє вирішенню основного завдання – працевлаштування незайнятих громадян.

Вже не перший рік ми співпрацюємо з роботодавцями, вивчаємо кадрові потреби, спрямовуємо всі зусилля на їх задоволення. Адже тільки спільними діями та порозумінням з нашим головним соціальним партнером можна забезпечити конкретну допомогу клієнтам служби.

Роботодавець може самостійно шукати претендентів на вакансії або звернутися до служби зайнятості. Однак при укомплектуванні вакансій за сприяння служби зайнятості роботодавець має низку переваг. Насамперед, він не витрачає час та кошти на пошук претендентів на вакансії, бо фахівці районної філії підберуть з числа людей, які шукають роботу, працівників відповідно до вимог роботодавця, попередньо домовляться з ним про дату зустрічі з претендентами на вакансії на базі підприємства чи філії.

Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, то районна філія організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, обладнання, технології та колективу.

За бажанням представників підприємств, організацій, установ та фізичних осіб-підприємців служба зайнятості організовує (як у центрі зайнятості, так безпосередньо на підприємстві) ярмарки та міні-ярмарки вакансій, презентації роботодавців.

У випадку виникнення в роботодавця потреби виконати певний обсяг тимчасових робіт служба зайнятості посприяє залученню до цих робіт безробітних, при цьому не потрібно відривати своїх працівників від виконання їх основних обов’язків.

Важливо знати, що при працевлаштуванні безробітних на новостворені робочі місця не менше ніж на 2 роки районна філія має можливість повернути кошти за 12 місяців, які роботодавець витратив на сплату єдиного соціального внеску. Така компенсація є вигідною для роботодавця.

Нещодавнім яскравим прикладом співпраці служби зайнятості з роботодавцями є організація професійного навчання для 16 безробітних за навчальною програмою «Основи охорони праці робітників, що обслуговують установки з вироблення теплової енергії». Навчання проводиться за замовленням Сектора освіти Варвинської райдержадміністрації, Варвинської селищної ради, Антонівської сільської ради, Територіального центру соціального обслуговування, та Варвинського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Протягом січня-серпня 2018 року послугами Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості скористалися 311 роботодавців, якими подано 410 вакансій, проведено 23 семінари, у яких взяли участь 125 представників роботодавців, надано 2267 послуги роботодавцям, з них 22 послуги з консультування щодо організації професійного навчання на виробництві під потребу роботодавця.

Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи служба зайнятості надає безкоштовно. За кожним роботодавцем, який звертається до районної філії, закріплюється фахівець, який є особистим консультантом роботодавця і зобов’язаний посприяти йому у вирішенні питань, що входять до компетенції служби зайнятості.

Щоденно працівникам районної філії доводиться змінювати уявлення безробітних, переконувати, що їхнє майбутнє, зокрема робота, залежить від них самих. Це є першим кроком роз’яснення того, що ринок праці складається не в районній філії, а його формують пропозиція і попит, працездатні люди і роботодавці.

Отож, лише завдяки тісній співпраці з роботодавцями служба зайнятості забезпечує збереження обсягів працевлаштування незайнятого населення. На сьогодні роботодавці мають можливість отримувати в районній філії комплекс послуг, що не має аналогів в інших структурах соціального захисту. Державна служба зайнятості, виконуючи на ринку праці посередницькі функції, допомагає громадянам знайти потрібного роботодавця і підходящу роботу, а роботодавцям – кваліфіковану робочу силу.


Директор О.А. Кугут