Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

23 червня 2018

Зі 100-річчям державної служби в Україні та із професійним святом – Днем державної служби.


23 червня 2018 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулось урочисте зібрання з нагоди Дня державної служби України, в якому взяли участь голов районної ради Петро Бакуменко, представники районних управлінь та відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації, ветерани державної служби. З вітальними словом до присутніх звернулася голова районної державної адміністрації Любов Доля, зазначивши, що цьогоріч, державні службовці святкують не просто професійне свято, а сторічний ювілей утворення української державної служби.

З кожним кроком побудови України як демократичної, соціальної, правової держави змінювалась і система державного управління, невід’ємною складовою якої є державна служба. З 01 травня 2016 року набув чинності оновлений Закон України “Про державну службу”. Сьогодні триває вдосконалення державної служби. Кожен громадянин, який має знання та уміння зможе прийти на державну службу, котра буде для нього честю і високим званням.

Інститут державної служби в її нинішньому розумінні (зі статусом державних службовців, уповноваженнями цих посадових осіб на здійснення функцій держави, а також отриманням ними заробітної плати з державного бюджету) з'явився 1918 року – за Гетьманату Павла Скоропадського, часів спроб у XX столітті побудови на теренах наших земель незалежної Української Держави. Від приходу до влади гетьмана Павла Скоропадського 29 квітня 1918 року було запущено активні державотворчі процеси, прийнято та значною мірою впроваджено цілу низку системних законів, які вперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу інституту державної служби. Чільне місце тут посідає Постанова Ради Міністрів Української Держави про урочисту обітницю урядників і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі від 30 травня 1918 року.

Протягом червня 1918 р. урочисту обітницю в основному склали службовці органів державної влади, працівники судових установ, військові. Урочисті обітниці державних службовців цілком корелювалися із присягою громадян Української Держави: «Обіцяю та заприсягаюсь бути завжди вірним Українській Державі, як своїй Батьківщині, охороняти інтереси держави і всіма силами допомагати її славі та розцвіту, не жалкуючи навіть і життя свого».

При цьому присяга не була лише символом – вона була обов'язковою умовою набуття статусу державного службовця. Даний елемент суттєво вирізняє державну службу за часів Павла Скоропадського від урядової служби у відомствах доби Української Центральної Ради, яка просто у відповідному законі проголосила збереження всіх урядових відомств Російської імперії, що існували на українських землях, і всіх службовців у них.

Для організації ефективної праці апарату відомств важливу роль відігравала законодавчо оформлена посадово-кваліфікаційна ієрархія. Вона забезпечувала правове регулювання відносин держави з працівником, внутрішньовідомчі владні прерогативи і пріоритети, визначала такі соціальні аспекти, як оплата праці, пенсії, пільги тощо. Законом про нормальний розпис утримання службовців у центральних урядових установах цивільних відомств від 26 червня 1918 року встановлювалася система класів посад та рангів пенсій урядовців, фактично — це аналог нинішніх категорій та рангів. Також глава Української Держави затвердив схему посадових окладів. Закон про порядок призначення на урядову службу від 24 липня 1918 року визначав різні процедури призначення на посади, що залежали від їхньої «класи». Причому гетьманські призначення на вищі посади державних службовців (заступники міністрів, директори департаментів) мали попередньо узгоджуватися з Радою Міністрів.

З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв постановою Верховної Ради України від 8 лютого 2018 року № 2287-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» встановлено поряд з іншими пам’ятними датами і ювілеями урочисто відзначили на державному рівні 30 травня 2018 року 100 років з дня формування української державної служби – ухвалення Закону про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі.

Любов Вікторівна побажала присутнім,щоб подальша робота була сповнена творчим натхненням, життєвою енергією, добром, злагодою, впевненістю в завтрашньому дні нашої держави, були усі здорові, добра і добробуту, заслуженої шани і вдячності людей! Долучилися до привітань та бажань голова районної ради Петро Іванович та голова районної профспілкової організації працівників державних установ Олександр Іванович.

Кращі працівники відзначені Почесними грамотами обласної, районної державної адміністрації обкому та райкому профспілки працівників державних установ.


Голова районної державної адміністрації Л.В. Доля Голова районної ради П.І. Бакуменко