Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

16 квітня 2018

Трудові права неповнолітніх


12 квітня 2018 року Варвинський районний центр зайнятості спільно з Варвинським бюро правової допомоги провели інформаційно - правовий захід для учнів 9 класуВарвинської районної гімназії на тему: «Особливості працевлаштування неповнолітніх, захист їх прав».

На початку заходу до учнів була донесена інформація щодо поняття системи безоплатної правової допомоги та її розвитку на території України.

Учням роз’яснено права неповнолітніх у трудових правовідносинах, порядок їх прийому на роботу, графіку роботи, інші особливості праці неповнолітніх. «За українським законодавством, неповнолітніми є особи, які не досягли вісімнадцяти років. Говорячи про дітей у контексті трудових відносин, перш за все потрібно пам’ятати про статті 43 та 52 Конституції України, де зазначається, що використання праці неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я роботах забороняється, а експлуатація дитини переслідується законом», додав він.

Школярам повідомлено, що у трудових відносинах неповнолітні громадяни у правах прирівнюються до повнолітніх. Тому вони так само зобов'язані чесно і сумлінно працювати, своєчасно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватися трудової дисципліни тощо.

«Питання охорони праці, визначення робочого часу, відпусток та інших умов праці неповнолітні користуються певними пільгами, — про це прямо зазначено у ст. 187 КЗпП. Тобто це пояснюється необхідністю враховувати фізіологічні особливості організму підлітків та забезпечити їхніх права на освіту, відпочинок тощо», - зауважила Коваленко Юлія.

Сєчка Ольга поінформувала, що: «Працевлаштування неповнолітніх відповідно до чинного законодавства України про працю обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору лише після попереднього медичного огляду. Якщо вам від 16-18 років то Ви можете звернутися до районногоЦентру зайнятості, де вам можуть запропонувати працевлаштування на підприємствах району. Якщо ж вам від 15 до 16 років, до Центру необхідно звернутися з батьками».Також Ольга Сєчка розповіла, що за законодавством України про працю тривалість робочого часу для неповнолітніх є скороченою та залежить від віку працівника. Діти, які працюють, мають право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час. У перший рік роботи відпустка може бути надана через 6 місяців безперервної роботи на підприємстві чи організації.

Для закріплення матеріалу розв’язано задачі на правову тематику. «При досягненням дитиною 14-річного віку, вона в змозі самостійно захищати свої права та інтереси безпосередньо звернувшись до суду відповідно до ст. 18 Сімейного кодексу України», - сказала Коваленко Юлія. Також нагадали: «Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги, можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103(цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів) або отримати консультації в місцевому центрі з надання БВПД».За повідомленням Варвинського центру зайнятості