Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://varadm.cg.gov.ua/old

 

 

back

12 лютого 2018

Кому потрібні люди похилого віку


На соціальну сферу впливає економічна ситуація в країні: спад виробництва, зниження продуктивності праці, внаслідок гіперінфляції відбувається зниження реальної заробітної плати і пенсій, падіння рівня зайнятості, зростання безробіття. За таких умов населення деморалізується. Тому діяльність соціальних працівників на сьогодні залишається вкрай необхідною течією.

Соціальна робота невідривна від суспільства і спрямована на усі його проблемні прошарки. Тому необхідність у соціальній роботі існуватиме доки існує суспільство, навіть за найвищого його розквіту, не кажучи вже за суспільство у кризовій ситуації.

Потрібно пам'ятати завжди актуальний принцип: як ми сьогодні опікуємося — чи не опікуємося — нашими бабусями і дідусями, нашими батьками і матерями, так завтра наші діти й онуки, можливо, опікуватимуться нами. Рівень уваги до людей похилого віку — важливий індикатор людських рис і рівня цивілізованості всього суспільства.

Наразі в цьому питанні нам повезло, на сьогодні на території нашого району та ОТГ ще функціонує територіальний центр, з відділенням соціальної допомоги вдома, яке діє з 1989 року, де працює 47 працівників. Функціональними обов’язками яких є забезпечення життєдіяльності громадян безпосередньо за місцем їх проживання.

За вікном зима, сильний тріщить мороз, а погода така мінлива то ще й зимова ожеледиця з дощем, кожен старається знаходитись у теплому, затишному місці, а по селу та селищу ходять жінки з великими сумками, де знаходиться все необхідне (продукти харчування, ліки та інше) з ранку й до вечора, ото і є соціальний робітник.

І йде він до оселі підопічних, про яких діти чи родина не має можливості або бажання піклуватися.

Першорядне місце в діяльності соціального робітника займає соціально-побутова діяльність, що полягає в поліпшенні їх житлових умов, облаштуванні і веденні домашнього господарства, тощо.

Він мусить володіти знаннями з психології, соціології, знати правові аспекти соціального захисту, уміти спілкуватися та надавати інформацію, оцінювати потреби та представляти інтереси людини.

Соціальний робітник завжди в кінці місяця весь процес проконтролює, підкаже, допоможе заповнити правильно і оплатити комунальні послуги.

По селах, де найбільше полюбляють хазяйнувати злодії та шахраї, в оселі наших підопічних важче потрапити, тому що вони проінформовані соціальними робітниками і знаходяться під їхнім постійним контролем.

Піклування про фізичне здоров’я своїх підлеглих для соціальних робітників теж не є дивиною, як показує практика, вони і нададуть першу допомогу, і швидку викличуть, хоча трапляється і сповіщають родичів про смерть.

Для багатьох людей похилого віку, які на схилі літ залишилися самотніми, соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник.

Незавидна робота соціального робітника, ні фізично, ні морально, ні матеріально. Соціальний робітник – це як механізм у годиннику, допоки він працює ми не відчуваємо дискомфорту.

Сподіваюся що вище висвітлене змусить вас задуматись, хоч трішки про існування соціальних робітників та їхні рутинні будні. Більше поважати роботу цих людей, адже вони працюють для усіх нас. Толерантно та з порозумінням ставитись до них, не ділить на чужих і своїх, йти на зустріч, співпрацювати та допомагати.
За повідомленням Територіального центру
соціального обслуговування