Варвинська РДА
АнонсиСпільний проект ЄС та ПРООН

Назад

Участь Варвинщини у проекті ЄС/ПРООН скріплено підписами під угодою


Символічним подарунком нашому районові з нагоди річниці незалежності України стала участь у проекті ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3”. Урочисте підписання угоди про співпрацю між Програмою розвитку ООН і Варвинським районом за участю голів районної державної адміністрації Любові Долі і районної ради - Петра Бакуменка відбулося у РДА 21 серпня, саме напередодні відзначення найбільших державних свят. Європейських партнерів на цьому заході представляв координатор проекту в Чернігівській області Владислав Сила.

Така співпраця в області розгортається ще з 2008 року за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, обласних держадміністрації і ради. У ході її реалізації профінансовано низку важливих інфраструктурних проектів у багатьох районах Чернігівщини. Варвинщина ж, попри наполегливі намагання попередніх років, залучається до нього вперше, адже завжди була у числі районів з високими соціально-економічними показниками, зазначила Любов Вікторівна.

Як вже повідомлялося, до проекту співфінансування нарешті включено два надважливих варвинських об`єкти - реконструкція на майже 1,2 млн. грн Озерянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де вже нині навчаються діти з чотирьох сіл району, та придбання вартісного рентгенапарата для центральної районної лікарні (1,8 млн. грн) – давня проблема району. До речі, у конкурсному відборі змагалися дев`ять проектів із семи районів області, тож залучення саме двох варвинських – це неабияка удача і результат копіткої праці місцевої влади. Співпраця передбачає спільне фінансування вартості робіт і придбання коштами проекту, району, місцевих громад і їх населення.

Владислав Григорович Сила привітав варвинців зі вступом до такого корисного проекту, адже в район надійде близько 1,5 млн. грн від ПРООН, і нагадав, що важливим етапом його реалізації буде укладання угод про співробітництво між сільськими і селищною радами, створення органу самоорганізації населення у с. Озеряни і внесення змін до діяльності вже існуючого у селищі органу „Варин плюс”. Саме ці організації мають забезпечити внесок мешканців громад у розмірі 5% вартості робіт – близько 90 тис. гривень на придбання рентгенапарату і близько 50 – на ремонт озерянської школи.

Урочистою миттю – підписанням угоди, зустріч з представниками ПРООН, облдержадміністрації, яка надає всебічну допомогу у впровадженні проекту, не обмежилася. Голови сіл і селища, задіяні у цій співпраці, керівництво району мали змогу обговорити із фахівцями нюанси практичної реалізації програми і, звісно ж, терміни виконання. Зокрема, очікується, що кошти зарубіжних партнерів надійдуть вже у цьому році. Тож на місцях слід об`єднати зусилля, аби вчасно забезпечити організаційну частину справи.
Місцевий розвиток, орієнтований на громаду.


11 вересня в районній державній адміністрації відбувся тренінг «Впровадження мікропроектної пропозиції» в рамках Проекту ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ».

Основна мета Проекту – сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив. Діяльність проекту МРГ спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання.

Тренінг провела декан факультету соціальної роботи ЧНТУ Тетяна Сила На тренінгу були присутні керівники бюджетних установ, голови селищної, сільських рад. В ході тренінгу Тетяна Іванівна презентувала слухачам навчальні відеоролики та матеріали, детально розповіла про підготовку мікропроектної пропозиції та вимогами до проектно-кошторисної документації, а також отримали практичні навички підготовки матеріалів для подальшої участі в Проекті.Назад
21 Травня 2018 13:42