<<<1 - 11 з 6078>>>


29 Травня 2020 14:09Інформація

Заробітна плата в області у квітні 2020 року

 
 
На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.
Реальна заробітна плата (з урахуванням змін споживчих цін) порівняно з квітнем 2019 року зросла на 2,7%.
Найвищий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів (16545 грн), виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення
29 Травня 2020 12:55Прес-випуск

До Міжнародного дня захисту дітей

 

Щороку 1 червня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей.

На початок 2020 року на Чернігівщині проживало майже 158 тис. дітей та підлітків віком до 18 років (16% усього населення області). Більшість із них (66,9%) – міські жителі.

У 2019 році народилося 6,1 тис. немовлят, із чисельною перевагою хлопчиків над дівчатками (3,2 тис. проти 2,9 тис.), тобто на кожні  100 народжених дівчаток припадало 110 хлопчиків.

За підсумками вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у минулому році кожна третя родина на Чернігівщині (145,8 тис.) мала у своєму складі дітей віком до 18 років. Переважна більшість із них (91,5%) виховувала одну дитину, 7,4%  – двох дітей, 1,1% – трьох дітей і більше.

Третина дітей області – дошкільнята у віці 0–5 років. Виховний процес наймолодшого покоління забезпечують 432 заклади дошкільної освіти, які відвідують 28,6 тис. дітей. У 486 денних закладах загальної середньої освіти навчаються 96,6 тис. учнів.

Особливої уваги з боку держави та суспільства потребують діти, які залишилися без піклування батьків. На кінець 2019 року, за адміністративними даними, їх налічувалося понад 2 тисячі. У 27 дитячих будинках сімейного типу перебувало 215 дітей, у 198 прийомних сім’ях – 429. Ще 102 дитини знаходилися в дитячому будинку-інтернаті, а 109 – у будинку дитини.

 

 

Головне

29 Травня 2020 12:31Інформація

Консультує служба зайнятості

 

Куди звертатися рроботодавцям, аби отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину?

Роботодавець протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності має звернутися до центру зайнятості/філії за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати відповідний пакет документів.

До пакету документів входять:

-заява у довільній формі, в якій, зокрема, зазначається інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України та до якої додаються засвідчені роботодавцем копії підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру центру зайнятості документів, передбачених цим пунктом;

-засвідчена роботодавцем копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

-відомості про працівників (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера

29 Травня 2020 12:02Інформація

Нова послуга від Державної міграційної служби України

 

З 28.05.2020  підрозділами  ДМС, ДП «Документ» та ЦНАП ( в Чернігівській області це Чернігівський та Прилуцький) запроваджується реалізація експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини шляхом забезпечення можливостей фізичним особам віком від 14 до 18 років під час оформлення паспорта громадянина України вперше за їх бажанням одночасно зареєструватися у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків платником податку без заповнення та подання облікової картки фізичної особи-платника податків чи будь-яких інших документів.

Послуга надається безкоштовно,  за умови наявності зареєстрованого місця проживання. При оформленні ID-картки працівником ДМС або ЦНАП фіксується бажання особи отримати РНОКПП.  При цьому паспорт оформлюється із внесенням даних про РНОКПП на картку.

У разі непідтвердження наданої інформації паспорт оформлюється без внесення даних про РНОКПП та особі надається повідомлення про необхідність звернення до контролюючого органу для реєстрації платником податків або внесення змін до Державного реєстру.

Звертаємо увагу, що надання послуги з оформлення паспорта громадянина України вперше при досягненні 14-річного віку здійснюється БЕЗКОШТОВНО

У разі виникнення будь-яких питань Ви можете звернутись на телефонну «гарячу лінію» УДМС України

26 Травня 2020 16:08Актуально

Послаблення карантину на Чернігівщині: дозволено роботу громадського транспорт

 

На Чернігівщині від 22 травня 2020 року дозволені регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом. Таке рішення ухвалила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За даними ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 21.05.2020 загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення по області становить 2,32 (вимога не більше 12), завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 4% (вимога не більше 50%), середня кількість тестування методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу складає 17 на 100 тисяч населення (вимога – не менше 12).

Таким чином, за словами заступника голови Чернігівської ОДА Андрія Подорвана, епідеміологічні умови, які складалися в області протягом останнього тижня, дозволяють пом’якшити обмеження та перейти до другого етапу адаптивного карантину.

Відповідно до рішення комісії з 22 травня в регіоні дозволено роботу автотранспорту виключно з дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог та за умови регулярної дезінфекції. Кількість пасажирів не може перевищувати кількість місць для сидіння.

Крім того, комісія на сьогоднішньому засіданні дозволила:

— проведення спортивних заходів без глядачів, у яких беруть участь до

26 Травня 2020 14:15Події

Публічний звіт про підсумки діяльності Варвинської районної державної адміністрації за 2019 рік.

 

 

 


                 26 травня 2020 року в ході 26 сесії районної ради VII  скликання .  в. о. голови районної державної адміністрації  Володимир Левадний презентував публічний звіт про підсумки  діяльності Варвинської районної державної адміністрації за 2019 рік.

     «Робота районної державної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності району та  поліпшення соціального захисту населення, – відзначив в.о.голови райдержадміністрації. - Все, чого ми досягли – результат співпраці райдержадміністрації з районною та сільськими радами,  депутатами всіх рівнів, установами і підприємствами району.            
   Володимир Левадний подякував усім, хто долучився до виконання програми економічного і соціального розвитку району та висловив сподівання щодо подальшої співпраці та взаєморозуміння.

    Одноголосним  рішенням  депутати, присутні на 26 сесії районної ради VII  скликання, публічний звіт про підсумки  діяльності Варвинської районної державної адміністрації за 2019 рік, взято до відома.

 

Прес служба РДА

 

26 Травня 2020 13:54Прес-випуск

Дошкільна освіта в м.Чернігові

 

 

 

         За даними проведеного державного статистичного спостереження, виховний процес та навчання найменших жителів в обласному центрі на кінець 2019 року забезпечували 57 закладів дошкільної освіти: 2 дитячі садки, 52 ясла-садочки та 3 інші заклади. Кожен другий із них – комбінованого виду, 42% –  загального розвитку, три спеціальні заклади та один санаторний. Завантаженість закладів становила 116 дітей у розрахунку на 100 місць.

         Щоранку садочки зустрічали понад 11 тис. вихованців. Серед них 913 дітей з особливими освітніми потребами, 98 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Понад 30 закладів мали спеціальні групи, які відвідували 896 дітей,
у тому числі з порушенням слуху, мови, зору, інтелекту, опорно-рухового апарату та затримкою психічного розвитку. У 20 садочках працювали інклюзивні групи для 548 вихованців, у двох – діяли санаторні групи для 162 дітей. Ще в одному закладі 13 малюків перебували цілодобово.

         Роботу закладів дошкільної освіти забезпечували 1,4 тис. педагогічних працівників та 1,6 тис. працівників технічного персоналу. Переважна більшість педагогічних працівників (93%) мала освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) бакалавра, спеціаліста або магістра, кожен третій був у віці до

26 Травня 2020 11:01Актуально

Пенсіонери можуть сплатити «комуналку» телефоном без комісії

 

 

Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області. Здійснити такий телефонний розрахунок доволі просто:

Крок 1. Зателефонувати на «гарячу лінію» свого банку.

Крок 2. Пройти телефонну ідентифікацію за умовами, визначеними банком, відповідаючи на запропоновані запитання.

Крок 3. Після встановлення особи працівник банку має отримати від неї інформацію про перелік житлово-комунальник послуг, за які вона бажає сплатити дистанційно, і необхідні дані для здійснення оплати з її ж рахунку.

Крок 4. Отримати від банку СМС-повідомлення про здійснену оплату.

Важливо! Для оплати за житлово-комунальні послуги на «гарячу лінію» свого банку телефонує пенсіонер. Банк з цього приводу телефонувати не може. Задля уникнення шахрайських схем не надавайте свої особисті й банківські дані невизначеним особам!

Оплата комунальних послуг у такому форматі безкомісійна.

За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області

26 Травня 2020 10:13Подія

Анонс. Щорічний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»

 

29 травня – 7 червня в Україні відбудеться щорічний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен кінофест».

Його мета — розвивати традицію спільних сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.

Фільм-переможець фестивалю визначається шляхом прямого голосування глядачів.

У зв’язку з карантинними заходами сьомий фестиваль відбудеться онлайн. Безкоштовно переглянути фільми на сторінці childrenkinofest.com, попередньо зареєструвавшись, зможе кожен охочий.

Організатор — компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Дитячого фонду ООН UNICEF.

26 Травня 2020 09:15Актуально

Оперативна інформація щодо COVІD-19 станом на ранок 26.05.2020 року

За інформацією Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації станом на ранок 26.05.2020 року ситуація  щодо COVID-19  по Варвинському району:
Активні випадки – 5;
Одужало - 5 (всього 12);
Проходить лікування в інфекційному відділенні КНП «Прилуцька міська лікарня» -1 особа.
Відправлено зразків на ПЛР-тестування - 11.

26 Травня 2020 08:45Колегія РДА

В.о. голови РДА Володимир Левадний провів розширене засідання колегії районної державної адміністраці      

              

26 травня   2020  року в.о. голови РДА Володимир Левадний провів розширене засідання колегії районної державної адміністраці.                    

На порядку  денному розглянули питання:

 

  1. Про виконання бюджету району за підсумками І кварталу 2020 року.
  2. Про кадрову політику та особливості проходження державної служби у районній державній адміністрації.
  3. Звіт  директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної державної адміністрації щодо обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

В ході засідання про виконання бюджету району за підсумками І кварталу 2020 року поінформувала начальник фінансового відділу районної державної адміністрації  С. Тарасенко. Щодо кадрової політики та особливості проходження державної служби у районній державній адміністрації інформував керівник апарату РДА О. Філоненко. Звітував директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районної державної адміністрації Ю. Булава щодо обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів

  Із розглянутих питань прийняті відповідні рішення колегії.

 

 

Прес служба РДА

 

<<<1 - 11 з 6078>>>