<<<1 - 11 з 5112>>>


19 Квітня 2019 14:56Інформує СБУ

СБУ нагадує мешканцям та гостям Чернігівщини про необхідність бути пильнимиПеред проведенням та в день виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Чернігівщини бути уважними та обережними.

Для недопущення спроб дестабілізації громадського порядку та протидії розвідувально-підривній діяльності з боку ворожих спецслужб просимо громадян інформувати правоохоронців у випадках наявності інформації:

- про

18 Квітня 2019 11:14Інформація

5 етапів отримання допомоги за лікарнянимиДопомога по тимчасовій втраті працездатності надається Фондом соціального страхування України у разі настання страхового випадку у період роботи та повністю або частково компенсує втрачений за період хвороби заробіток. Фонд здійснює фінансування, починаючи з шостого дня непрацездатності й до відновлення здоров’я або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками) виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), а її розмір залежить від тривалості страхового стажу та складає від 50% до 100% середньої заробітної плати особи.

Порядок отримання матеріального забезпечення:

1. Отриманий у закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві (кадровика, табельника або бухгалтера) для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватись матеріальне забезпечення).

2. Листок непрацездатності передається на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).

3. Бухгалтерія страхувальника (роботодавця) розраховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок для отримання фінансування від робочого

18 Квітня 2019 08:45Робоча поїздка

Зустріч в трудових колективах.17 квітня голова районної державної адміністрації Любов Доля в ході робочої поїздки до сіл Мармизівка та Брагинці провела зустріч із колективами закладів загальної середньої освіти та фельдшерських пунктів. В ході спілкування обговорювалися питання реформування освітньої галузі за державною програмою «Нова українська школа», підготовки закладів до літньої оздоровчої компанії, покращення матеріально-технічної бази шкільної їдальні Мармизівського ЗССО 1 ступеня. В сільських закладах медицини акцентувалася увага на проблемах, результатах та перспективах реформування первинної ланки медицини району. Любов Доля наголосила на необхідності активізації роботи по укладенню декларації про вибір лікаря пацієнтом та запевнила про гарантії фінансової підтримки КНП «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» з боку районного бюджету в частині оплати комунальних послуг.

18 Квітня 2019 08:02Прес-випуск

Віковий склад нареченихУ 2018 році в області створено 5028 молодих сімей.

Жінки найактивніше вступали до шлюбу у віці 20–24 роки, чоловіки – у віці 25–29 років. Саме в цьому віці була майже третина всіх одружених.

Середній вік чоловіків і жінок при укладанні шлюбу поступово збільшується. У минулому році він становив 33 роки для нареченого та 31 рік для нареченої.

За останні 10 років удвічі скоротилася частка юнаків та дівчат, які реєстрували свої стосунки до 20 років.

У минулому році переважна більшість (93%) жінок наймолодшої вікової групи (до 20 років) створили сім’ю із чоловіками, старшими за себе. Майже дві третини чоловіків цієї вікової групи надали перевагу старшим жінкам. Зі збільшенням віку зростає частка чоловіків, які обирають молодших за себе жінок.

Частка жінок та чоловіків, які одружилися у віці 60 років і старше, є незначною та становить 4% та 2% відповідно. Серед жінок цієї вікової групи кожна п’ята жінка взяла шлюб із чоловіком, молодшим за себе. Тоді як кожен другий чоловік у поважному віці взяв за дружину жінку, молодшу за себе.

Максимальна різниця у віці між одруженими, де чоловік був набагато старший за дружину, склала 43 роки. Серед подружніх пар, де старшою була жінка, найбільша різниця становила 30 років.


Головне управління статистики у Чернігівській області
17 Квітня 2019 14:30Інформація

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності16 квітня у рамках "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності", що розпочався в закладах освіти Чернігівщини, рятувальники 11 ДПРП та Варвинського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області серед учнів Варвинського ліцею №1 було проведено заняття з питань безпеки життєдіяльності та показ новоі сучасноі техніки.

З виступу вогнеборців діти дізналися про резонансні пожежі й надзвичайні події, що трапились на теренах області, основні причини їх виникнення та наслідки, а також відпрацьовано діі у разі виникнення пожежі або виявлення вибухонебезпечних предметів. Крім того, від рятувальників діти дізнались, яких основних правил необхідно дотримуватись під час відпочинку у природних екологічних системах, біля водойм та отримали вичерпні відповіді на свої запитання з питань безпеки життєдіяльності у повсякденному житті.


За повідомленням Варвинського районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області
17 Квітня 2019 12:13Прес- випуск

Народжуваність на Чернігівщині у 2018 роціУ 2018 році в Чернігівській області народилися 6854 малюки. Це на 9% менше, ніж у попередньому році. Щоденно на світ з’являлися, у середньому, 19 малюків. На 100 народжених дівчаток припадає 108 хлопчиків. Двійнятами поповнилися майже 80 родин.

Інтенсивність народжень коливалася від 5,1 немовлят у розрахунку на 1000 наявного населення в Срібнянському районі до 7,6 – у Бобровицькому. У міських поселеннях показник народжуваності традиційно вище, ніж у сільській місцевості (7,0 проти 6,3).

Близько половини жінок, які народжували, стали мамами вперше, більше третини (37%) – удруге, а кожна сьома жінка народила третю й більше за рахунком дитину. Середній вік матері при народженні дитини становив 28 років, а мам, які народили первістків – 26 років.

У 2018 році 22% немовлят народилися в матерів-одиначок або в батьків, шлюб яких не зареєстрований. У міських поселеннях кожна п’ята дитина народилася поза шлюбом, у сільській місцевості – майже кожна третя.


Головне управління статистики у Чернігівській області
17 Квітня 2019 10:40Інформація

Працівники в складі комісій зобов’язані перевіряти правильність видачі лікарняних колегВідповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на кожному підприємстві незалежно від форми власності утворюється комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності або, у разі чисельності працівників 15 і менше, обирається уповноважений. Комісія складається з працівників, що були делеговані до неї роботодавцем і профспілковою організацією підприємства, та має широкий перелік обов’язків, прав і повноважень.

Так, комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні застрахованим особам допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах і на поховання. На підставі цього рішення роботодавцем оформлюється та подається заява-розрахунок, за якою Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення.

Серед іншого, комісія зобов’язана розглядати підставу і перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення. За необхідності комісія має право звертатись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

За наявності підстав комісія може як відмовити в призначенні матеріального забезпечення працівнику, так і прийняти рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково).

Права та обов’язки комісії (уповноваженого) врегульовані постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності».

17 Квітня 2019 10:09Прес-випуск

Зареєстрований ринок праці Чернігівської області в березні 2019 рокуЗа даними державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець березня 2019 року становила майже 12 тис. осіб (на 2% більше, ніж рік тому). З них 84% отримували допомогу з безробіття.

Більше половини від загальної кількості безробітних – жінки, 27% – молодь у віці до 35 років.

На кінець березня 2019 року роботодавцями до державної служби зайнятості заявлено понад 2 тис. вакансій. На одне вільне робоче місце претендували 5 осіб.

Найбільшим попитом користувалися кваліфіковані робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (26% від загальної кількості заявлених вакансій), кваліфіковані робітники з інструментом (16%), а найменшим – технічні службовці (2%), кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (3%).

Середній розмір допомоги з безробіття в березні 2019р. складав 3149 грн.


Головне управління статистики у Чернігівській області
17 Квітня 2019 09:42Інформація

У І кварталі кількість профзахворювань зросла на 21,7%Рівень професійної захворюваності за оперативними підсумками І кварталу 2019 року зріс на 21,7% порівняно з тим же періодом минулого року. Водночас, кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 5%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%. Про це під час селекторної наради з фахівцями робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України повідомив начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергій Таровик.

За словами С.Таровика, значна кількість осіб, які мають професійне захворювання, в останні роки до встановлення діагнозу були визнані придатними до роботи у важких і шкідливих умовах праці відповідно до заключних актів комісій з проведення медичних оглядів.

«Ми фіксуємо випадки, коли працівник був визнаний здоровим за результатами медогляду, проведеного лише за рік до виявлення в нього профзахворювання. Невиявлення ранніх ознак професійних захворювань не дозволяють вчасно почати заходи зі збереження та відновлення здоров’я працівників та скорочують періоди їх працездатності. Тому робота із забезпечення проведення якісних та ефективних медичних оглядів дуже важлива. Зокрема, потрібно налагоджувати співпрацю із закладами охорони здоров’я, які проводять медичні огляди», – зазначив Сергій Таровик.

Основними причинами професійних захворювань залишаються недосконалість механізмів та робочого інструменту, недосконалість технологічного процесу та неефективність роботи засобів індивідуального захисту. Водночас, як наголосив С.Таровик, для організації більш ефективної

17 Квітня 2019 08:57Інформація

День пожежної охорониЩороку 17 квітня в Україні вшановують пожежників. День пожежної охорони був затверджений указом Президента № 555 в 2013 році.

101 — номер, знайомий нам з дитинства. Кожен знає, якщо набрати його у випадку пожежі, допомога не змусить себе чекати. Ці сміливі і безстрашні, мужні і відважні фахівці знають, як здолати стихію і зберегти життя людей.

Робота пожежника — не жарти. Вона вимагає серйозної фізичної підготовки, умінь надання швидкої допомоги, аналітичних здібностей. Щодня українські пожежники врятовують десятки життів і сотні будівель.

Але ці цифри не були б такими, якби не надійний тил пожежників — аналітики, диспетчери, водії, хіміки, технологічні фахівці, інженери по протипожежному захисту і інші фахівці, які працюють в пожежній службі. Щорік злагоджена робота великої команди забезпечує безпеку тисячам українців.

Тож хай в цей квітневий день горять лише ваші очі і лише від радості, а в душі буде тепло і спокійно!

17 Квітня 2019 08:39Інформує ОЦЗ

Профіквест: «Пізнай світ професій» для школярів у службі зайнятостіПрофесія – це шлях самореалізації, вдосконалення своїх професійних якостей, можливості творчого зростання, спосіб існування та забезпечення своєї родини. Саме з метою формування загальної готовності учнів до професійного самовизначення, провідний фахівець з профорієнтації Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості 15 квітня організувала проведення Інтерактивного заходу для молоді «Профіквест: Пізнай світ професій!».

У заході залюбки прийняли участь учні 9-а класу КЗЗСО І-ІІІ ст. «Варвинського ліцею №2» . Впродовж заходу учнівська молодь отримала повну інформацію, щодо стану ринку праці та ринкоутворюючих підприємств району, інформацію про навчальні заклади, в яких можливе навчання професіям, що користуються попитом на ринку праці. Також були розглянуті питання стосовно послуг, що надає служба зайнятості учням, особливості працевлаштування молоді та інформація про можливість надання допомоги школярам у професійному самовизначенні.

Окрім цього учні дізналися про можливість пройти дистанційне тестування на платформі «Моя професія: консультаційна мережа"

Також присутні брали активну участь в інтерактивній частині заходу: виконували профорієнтаційні вправи і командні завдання, моделювали ситуації.

В цілому, захід пройшов весело і позитивно. Сподіваємося, що й надалі такі заходи будуть бажаними та приємними.

<<<1 - 11 з 5112>>>